ШИРОКИЙ СПЕКТР СУЧАСНИХ СТОМАТОЛОГІЧНИХ ПОСЛУГ
Дитяча стоматологія Рівне Дитяча стоматологія

     З появою перших зубів дбайливі батьки розуміють, що дитину необхідно привчати до щоденної гігієни ротової порожнини. Адже молочні зуби, як і постійні, увесь час знаходяться під загрозливим впливом бактерій. Проте їхня структура не така міцна, вони швидше уражуються карієсом і болять так само сильно як у дорослих.
     Лікувати необхідно не лише постійні зуби, а й молочні також, адже саме вони є повноцінною копією постійних зубів. Молочні зубки також мають корені й канали , через які інфекція переходить на зачаток постійного, спричиняючи початкові зміни емалі ще до того, як він проріжеться. У щелепі дитини знаходяться одночасно тимчасові та постійні зуби. Якщо видалити молочний зуб раніше від терміну, коли він має сам випадати, відбувається зміщення сусідніх зубів, і новому зубчику немає місця для прорізання, що спричиняє неправильний прикус в постійних зубах. Дитячий стоматолог

     Щоб захистити зубки Вашої дитини від карієсу , пропонуємо надзвичайно ефективний метод профілактики карієсу – герметизація фісур. Що це за метод? У карієсу є дві улюблені ділянки – це фісури зубів і міжзубні проміжки. На жувальних зубах є глибокі боріздки – це фісури. У них накопичується залишок їжі та зубний наліт, які спричиняють розвиток карієсогенних мікроорганізмів. В ці боріздки не досягають щетинки зубної щітки, оскільки вони надто вузькі та глибокі. Ось саме в таких фісурах розвивається фісурний карієс. Спеціальний герметик, який містить фтор (стійкий до стирання та має білий колір для контролю його присутності), заповнює фісури і надовго захистить зубки Вашої дитини. Використовуємо фтормісний герметик Fissurit FX від фірми VOCO (виробництва Німеччини).
     Ще одним з видів профілактики карієсу є фторування молочних зубів . На зуби дитини наносять спеціальні фторлаки та фторгелі , при цьому відбувається ремінералізація твердих тканин зуба та антисептична обробка, що в свою чергу запобігає подальшому розвитку карієсу. Починати проводити фторування можна з 1,5 - 2 років.

     Лікування карієсу у дітей – включає видалення нежиттєздатних тканин зуба та пломбування порожнини сучасними склономерними цементами чи композитними фотополімерами Twinki Star від VOCO (Німеччина). Дитячі кольорові пломби
Маленькому пацієнту надається розколірка і він може вибрати будь-який колір, що сподобався. Кольорові пломби не є токсичними, окрім того вони виділяють карієсопрофілактичну речовину, яка допомагає якомога довше зберегти зубки дитини здоровими.

     Відвідувати стоматолога потрібно щонайменше 1 раз на пів року. Якщо малюк змалку відвідує стоматолога, то в свідомому віці це легко закріплюється, як норма. Така дитина не плакатиме і не буде вередувати при згадці про необхідність відвідати лікаря.
     У результаті спільної роботи наших спеціалістів і батьків дитинки будь-який маленький пацієнт починає довіряти лікарю і сідає в крісло. Ми застосовуємо особливий підхід до лікування зубів у маленьких пацієнтів. Намагаємось зробити все для того, щоб відвідування стоматолога приносило малюку тільки позитивні емоції. Приходячи на прийом, дитина дивиться мультфільми, знайомиться з новими іграшками, обов'язково одну з них отримує в подарунок.
Естетична стоматологія, художні реставрації

     Реставрація зубів є напрямком естетичної стоматології , виконується для відновленняанатомічної форми зуба, його природного кольору . При реставрації проблемного зуба можна змінити його контури, наприклад, округлити кути або зробити їх більш прямими — виявляється, і такі дрібниці можуть зробити посмішку більш привабливою.     Для реставрації зубів у нашій стоматології використовуються сучасні та якісні матеріали , що відповідають таким вимогам:
1. Міцність;
2. Якість і естетичність кольору і матеріалу;
3. Достатня кількість відтінків для правильного вибору;
4. Наявність ступенів прозорості;
5. Рентгеноконтрастність.

     Показання до проведення реставрації:
1. Відновлення анатомічної форми і естетичного вигляду зубів;
2. Виправлення положення зуба;
3. Закриття міжзубних проміжків;
4. Скорегування форми зуба

Різні види зубного протезування

     Металокерамічне протезування
     Металокераміка – це найбільш ефективний спосіб відновлення зруйнованого зуба або заміщення відсутніх зубів. Висока ефективність обумовлена тим, що зубна металокераміка як візуально, так і функціонально імітує природну емаль зуба. Крім того, металокерамічні зуби прекрасно справляються з пережовуванням їжі, в деяких випадках навіть краще ніж справжні. Також постановка металокерамічної коронки запобігає появі зубного нальоту, оскільки на металокераміці він осідає набагато менше, ніж на природній емалі або металевій коронці. Зубна металокераміка відрізняється довговічністю, адже вона максимально щільно одягається на зуб і тим самим виключає попадання слини або залишків їжі між коронкою і зубом. Як результат – довгий термін використання коронки: від 10 до 15 років залежно від матеріалу, з якого виконана коронка.
     Зубна металокераміка відкриває широкі можливості в області протезування. За допомогою металокерамічних коронок можлива корекція деформації зуба будь-якої міри складності. Правильне виготовлення металокерамічної коронки гарантує відсутність змін в яснах. Металокераміка не викликає кровоточивості ясен, зміни форми або кольору. Металокерамічна коронка є звичайною металевою коронкою з вибраного пацієнтом матеріалу, фанерованою глазур’ю з дуже міцного фарфору. Зовні коронка виглядає як звичайний здоровий зуб. При виготовленні враховується колір здорових зубів для того, щоб коронка нічим не відрізнялася від них.
     Протезування металокерамічними коронками показана в тих випадках, коли:
• терапевтичне лікування зуба неможливе або недоцільне;
• емаль зуба практично відсутня, а сам зуб сильно ослаблений;
• зуб зламаний або зуби відрізняються підвищеною ламкістю;
• пацієнт страждає флюорозом (надмірний вміст фтору).

     Безметалева кераміка
     Разом з металокерамікою в нашій клініці активно застосовується технологія виготовлення безметалевої кераміки, яка відрізняється максимальною естетикою при збереженні високих функціональних властивостей, необхідних для здійснення жувальних навантажень. Такі коронки фіксуються на спеціально підібраному за кольором геліокомпозитному матеріалі.
     Сучасні технології при незнімному протезуванні дозволяють не депульпувати зуби (зберігати їх живими), а на час лікування і лабораторного виготовлення коронки, на зуб встановлюється тимчасова пластмасова коронка, що захищає ясна від ушкодження їжею, зберігає його первинну форму і тимчасово відновлює естетику. За статистикою живий зуб під коронкою прослужить в 4-5 разів довше, ніж депульпований.


     Безметалева кераміка на основі оксиду цирконію.
     Як відомо, висока естетичність, міцність і біосумістність оксиду цирконію робить його ідеальним матеріалом для протезування передніх і жувальних зубів. Коронки з цирконію по міцності не поступаються металокерамічним коронкам, а по своїм естетичним можливостям на багато разів перевершують металокераміку. Оксид цирконію застосовується при виготовленні: поодиноких коронок; мостоподібних протезів; вінірів; використовуються в протезуванні на імплантатах. З’єднання оксиду цирконію має білий колір, що дозволяє оптимально імітувати відтінок натуральних зубів, на відміну від металевого кольору каркаса металокерамічної коронки. Для того, щоб виключити просвічування металу через шар кераміки, при виготовленні металокерамічних коронок застосовують опакові (непрозорі) керамічні маси. Металокерамічні коронки не пропускають світло через метал, в них відсутня глибина кольору. В результаті немає підсвічування ясен зсередини, як в ділянці натурального зуба, тому ясна в ділянці металокерамічної коронки виглядають темніше.

     Головними перевагами такого виду реставрації зубів є:
• біологічна сумісність зубної емалі з безметалевою керамікою, що запобігає алергії та неприємним відчуттям;
• відсутність окислювальних процесів в роті, низька теплопровідність та довговічність матеріалу;
• здатність зберігати колір, ідеальне прилягання з обох боків;
• відсутність видимої межі між зубами;
• виключення травмування сусідніх природних зубів та їх навантаження;
• можливість проводить протезування, навіть після дентальної їмплантації;
• велика міцність відновлених зубів.


     Вініри
Вініри – це тонкі керамічні пластинки-накладки на передні зуби, які є одними з сучасних різновидів реставрації зубів. Вініри дозволяють в короткі терміни відтворити естетику здорового зуба, приховавши будь-які його дефекти: змінити форму, колір емалі, виправити дефект положення зубів і, зрештою, досягти сліпучої “голлівудської” посмішки.


     Імплантація зубів - це установка в кісткову тканину штучного аналога кореня зуба, на який згодом фіксується штучна коронка. Сам зубний імплантат являє з себе конструкцію у формі гвинта, що виготовляється з титану або оксиду цирконію, що забезпечує високу міцність конструкції і має високу біосумісність з людським організмом. Зубний імплантат чудово справляється з усіма функціями рідних зубів і нічим не відрізняється від них зовні. 
     Які випадки можна вирішити за допомогою імплантації зубів?
• Відсутність одного зуба. В цьому випадку не доведеться видаляти нерви з сусідніх зубів і обточувати їх під коронки;
• відсутність декількох зубів підряд. Можливість виготовити незнімну конструкцію там, де раніше було потрібно встановлювати знімний протез;
• повна відсутність зубів.

     Клінічне застосування імплантатів в якості самостійних протезів або додаткових опор для мостоподібних або знімних протезів виявило ряд переваг перед традиційним зубним протезуванням:
• встановлення Імплантатів не вимагає обробки здорових зубів, як це відбувається в разі установки мостоподібного протеза; • при відсутності великої кількості зубних одиниць, імплантація зубів замінює собою необхідність виготовлення знімних протезів; • зубні імплантати можуть виступати в ролі опори для фіксації при установці знімного протезу, що набагато комфортніше в плані використання; • імплантація зубів запобігає атрофії кісткової тканини альвеолярного відростка внаслідок рівномірного розподілення жувального навантаження.
     При правильному догляді і регулярному профілактичному огляді ротової порожнини, зубні імплантати будуть служити вам протягом усього життя, не завдаючи навіть найменшого дискомфорту і радуючи вас своєю зовнішньою натуральністю.
Парадонтологія

     Пародонтологія – це розділ стоматології, що вивчає захворювання пародонту – тканин опорного апарату зуба. До складу пародонту входять: ясна, періодонт, цемент, альвеолярні відростки. Відомо, що захворювання пародонту є дуже поширеними в усьому світі – за даними ВООЗ його діагностують у 98% пацієнтів. Особливо, зростання захворюваності характерне для людей у віці від 35 до 44 років (у 65-98% пацієнтів), а також - від 15 до 19 років (55-89%).
     Основною причиною захворювання ясен є погана гігієна ротової порожнини, в наслідок якої утворюється зубний наліт та камінь. Запалення ясен може виникнути і через неправильний прикус або викривлення зубів, а також через різноманітні травми, неправильно поставлені пломби, коронки, погано підібрані протези або брекети, вживання занадто м’якої їжі, яка не дає нормального навантаження на зуби. Якщо вчасно не лікуватися, хвороба вражає тканини навколо зуба і руйнує їх. Врешті зуб починає хитатися і випадає.

     Симптоми захворювань ясен:
• часто кровоточать ясна
• неприємний запах з рота
• біль в області ясен
• хитаються зуби
• поява щілин між зубами і виникнення кишень
• гнійні виділення
• зміни смакових відчуттів

     Серед хвороб пародонту найпоширенішими є: гінгівіт, пародонтит і пародонтоз.

Гінгівіт - запальне захворювання тканини ясен, що супроводжується набряклістю, почервонінням та кровоточивістю.
Пародонтит - це запальний процес в тканинах навколо зуба, при якому настає руйнування його опорного апарату з утворенням зубоясенних кишень, інфекція потрапляє в простір між зубом і яснами і починає руйнувати зв'язку кореня зуба з кісткою. Пародонтит може розвиватися після запалення ясен гінгівіту або іншого захворювання пародонту.
Пародонтоз на відміну від пародонтиту не характеризується утворенням зубоясенних кишень, рухливістю зубів. Навпаки, для цього захворювання характерна звичайна фіксація зуба в десні, однак при цьому оголюються шийки зуба, з'являються дефекти в пришийковій області, з'являється гіперчутливість, утворюється незначна кількість зубних відкладень.

     Основні методи лікування хвороб пародонту:
• Видалення зубного нальоту і каменю. Найчастіше видалення зубного каменю здійснюється за допомогою ультразвукової установки. Щільні, прикріплені до зуба відкладення стоматолог може видаляти вручну за допомогою спеціальних інструментів.
• Прийом ліків. При легкому ступені захворювання лікар може призначити місцеві антисептики (у вигляді гелів, мазей, розчинів для полоскання рота), в складних випадках - протимікробні засоби і гормональний препарати.
• Хірургічне втручання. Якщо відбулося значне поглиблення зубоясеневої кишені проводять очищення пародонтальних кишень з розтином або без розтину ясен, гінгівектомію (процедуру, що включає чистку пародонтальної кишені, видалення некротично змінених тканин).
• Санація і усунення ортодонтических проблем порожнини рота. Необхідною умовою лікування пародонтиту є своєчасне протезування уражених карієсом зубів, виправлення різних видів патологій прикусу.
• Усунення дефектів пломбування та протезування
Навчання гігієні порожнини рота

Рекомендації по догляду за ротовою порожниною у дітей:

     1) Дітям до 2-х років рекомендується хоча б два рази на день очищати ротову порожнину і зуби . Для цього візьміть чистий бинт або шматочок марлі намотайте на вказівний палець, намочіть в теплій кип’яченій воді , і ретельно протріть зуби з усіх боків, ясна і внутрішню поверхню щік. Зараз також можна купити в аптеці спеціальні вологі серветки для очищення порожнини рота малюка.

     2) Після появи молочних зубів намагайтеся, щоб дитина не засинала з пляшкою в роті якщо та наповнена узваром, чаєм. Так як рідина, що містить цукор створює живильне середовище для розвитку патологічних мікроорганізмів, які викликають, так званий пляшковий карієс. Крім того через тривале смоктання пустушки та пляшки відбувається викривлення зубного ряду, псується прикус, що також несприятливо позначається на постійних зубах.

     3) Приблизно, з двох років з’являється необхідність в більш ретельному догляді за молочними зубами. Можна починати привчати дитину спочатку полоскати рот, а потім користуватися щіткою і пастою. Спершу покажіть дитині , як користуватися щіткою тільки змоченою водою, без зубної пасти. Навчіть правильно тримати зубну щітку, покажіть як рухати – зверху вниз, знизу вгору. Розкажіть що потрібно чистити і передню, і задню поверхню зубів. Спочатку робіть цю процедуру самі, після чого можна довірити щітку дитині.

     4) Перед тим як дати дитині щітку, її необхідно ретельно вимити. Намильте щітку дитячим милом на кілька хвилин, тоді ретельно змийте мило. Також необхідно обробляти її після кожного чищення зубів. Не варто зберігати щітку у футлярі, так як на ній тоді починають бурхливо розмножуватися патологічні мікроорганізми. Тільки пам’ятайте, що термін придатності щітки короткий – всього кілька місяців, потім не шкодуйте її і викидайте. Зараз продаються щітки, які мають спеціальний індикатор, який змінює колір тоді, коли щітку варто викинути.

     5) Поки малюк освоює зубну щітку, давайте дитині гризти шматочки яблучка, моркви або інших фруктів і овочів з твердою клітковиною. Це сприяє механічному очищенню зубів від залишків їжі.

     6) Зверніть увагу на споживання дитиною солодкого, так як солодощі сприяють руйнуванню емалі, їх краще обмежити. А дітям до трьох років взагалі не рекомендується давати солодощі, шоколад, крім звичайно солодких фруктів, овочів і сухофруктів.

     7) У віці 6 років, з появою у дитини перших постійних шістьох зубів, рекомендуємо герметизувати їх у стоматолога, так як зуби що прорізаються , мають слабо мінералізовану емаль і тому вони найбільш схильні до виникнення в них карієсу. Ця процедура дуже швидка і абсолютно безболісна і ще є прекрасною профілактикою карієсу.

     8) Не забувайте що потрібно регулярно відвідувати дитячого стоматолога, так як раніше виявлення проблем і усунення їх допоможе позбавити вас від більш серйозних проблем у майбутньому.
Професійна гігієна порожнини рота

     В залежності від причин виникнення дісколоріта зубів (зміни кольору) та особливостей кожного конкретного пацієнта, доктор підбирає оптимальний метод відбілювання зубів.
     Великою популярністю сьогодні користується домашнє відбілювання зубів з використанням спеціальних Каппа. Доктор виготовляє для пацієнта індивідуальні Каппа. Дома пацієнт сам наповнює Каппа спеціальним гелем і надягає їх на зуби. Домашнє відбілювання зубів може бути як денним (в цьому випадку Каппа потрібно надягати кілька разів на день на певний час), так і нічним (Каппа надіваються і залишаються на всю ніч). Для отримання результату необхідно пройти 2-3 тижневий курс. Домашні системи найбільш підходять тим пацієнтам, зуби яких потребують незначного відбілювання, а також тим, хто страждає дентофобіей (побоюванням стоматологічних процедур). Результат такого відбілювання зубів помітний, але менш виражений, ніж після кабінетного офісного відбілювання.

     Кабінетні відбілювання полягає в нанесенні на зуби спеціального гелю високої концентрації та подальшої його активації. Хоча можливе використання гелю і без активації. Такий метод відбілювання зубів називають хімічним. Хімічне відбілювання така сама з домашнім, тільки для кабінетної процедури використовується гель з більш високою концентрацією отбеливающих речовин. Гель наноситься на зуби і залишається на деякий час (приблизно на півгодини або трохи більше). Для отримання стійкого результату необхідно підвернути зуби декількох сеансів відбілювання.
     Щоб не витрачати зайвого часу, краще віддати перевагу фото-або лазерному відбілювання. Суть методу полягає в нанесенні гелю та активації його світлом лампи або діодним лазером. Для цих процедур використовується система Zoom, Zoom2, Zoom3 (гель Zoom2 або 3 не тільки відбілювали, але й лікує пошкоджену емаль).
Ренген-діагностика

Радіовізіографія зубів - метод діагностики стану зубів цифровою рентгенографічною апаратурою, яка передбачає виконання одного панорамного і декількох прицільних знімків. Зображення зубів надходить на екран комп'ютера, забезпечуючи можливість працювати в єдиному режимі відразу з декількома різнорідними зображеннями, економлячи час лікаря і пацієнта. Доза опромінення приблизно в 10 разів менша, ніж при виготовленні звичайного рентгенівського знімка, що дозволяє робити серію знімків в ході лікування. Знімок можна роздрукувати на принтері або зберегти в файлі пацієнта для наступних прийомів.
Переваги радіовізіографа:
1. Безпечність у використанні (відсутність рентген-опромінення);
2. Висока швидкість отримання знімків;
4. Функція архівування і формування бази даних знімків;
5. Редагування зображення (наприклад, збільшення знімка без втрати якості);
6. Компактність і мобільність установки;
7. Можливість передачі інформації по мережі;
Підбір індивідуальних засобів для гігієни.

      Білосніжна посмішка неможлива без здорових зубів. Все, що потрібно для здоров’я зубів,- це правильний догляд. Зуби схильні до багатьох захворювань, запобігти які набагато простіше, ніж займатися лікуванням. І основний засіб профілактики таких захворювань полягає в правильному догляді за зубами.
     Вибираючи зубну щітку, слід звернути увагу на її жорсткість . З одного боку, найбільш ефективно з чищенням зубів справляється щітка з жорсткою щетиною. Однак, це може травмувати ясна. А з м’ягкою щетиною- наліт не буде видалятися повністю. Тому, краще всього використовувати щітки середньої жорсткості – це найкращий варіант для догляду за здоровими зубами. Якщо ж у вас підвищена чутливість зубів або захворювання ясен – обирайте для себе м’ягку щітку. Є й певні рекомендації стоматолога щодо форми щітки. Краще всього, якщо вона буде з маленькою голівкою і злегка зігнутою, гнучкою ручкою. Кращими є щітки з синтетичних волокон, так як у природних волокнах бактерії розмножуються більш активно. Довжина і спрямованість щетинок особливої ролі в очищенні зубів не грають. Головне, регулярно міняти зубну щітку і пасту.
     Чистити зуби рекомендується двічі на день: після сніданку і перед сном. Дуже важливо, щоб чищення зубів займало не менше трьох хвилин, інакше ефекту не буде. І головне – здійснювати правильні рухи щіткою. Ви повинні як би «підмітати» зуби зверху вниз на верхній щелепі і знизу вгору на нижній. І ні в якому разі не можна чистити зуби з боку в бік. Всі зуби потрібно чистити з кожного боку, з особливою увагою до кордону лінії ясен (там зазвичай формується зубний камінь).
     Не забувайте також чистити язик і користуватися ополіскувачами для порожнини рота. Протягом дня, коли зубна паста і щітка недоступні, також не забувайте про догляд за зубами. Після кожного прийому їжі , особливо кислої та солодкої, прополощіть зуби спеціальним антибактеріальним розчином або просто теплою водою. Дуже корисно для зубів і ясен полоскання відварами трав (шавлією, ромашкою). Щоб видалити шматочки їжі між зубами , використовуйте зубну нитку, але ні в якому разі не зубочистки. Будьте уважні, тому що у деяких людей ясна занадто чутливі – для них небезпечно використовувати зубочистки або зубну нитку , є ймовірність поранити їх. Якщо під рукою немає зубної нитки, то виходом з ситуації стане жувальна гумка, тільки не жуйте її більше 15 хв за 1 раз.
     Рекомендуємо відвідувати стоматолога раз на пів року на проведення професійної гігієни порожнини рота, це допоможе вам зберегти красу вашої посмішки і здоров’я зубів.
Профілактика карієсу. Герметизація фісур. Фторування зубів.

     Фісура це заглиблення, яка находиться між горбиками на жувальній поверхні зуба. Метод герметизації фісур – це один із найефективніших методів профілактики карієсу, який проводиться на молочних і постійних зубах. Він передбачає профілактику карієсу жувальної поверхні молярів шляхом заповнення інтактних ( не уражених карієсом) фісур та інших анатомічних заглиблень здорових зубів адгезивними матеріалами (герметиками), що перешкоджають контакту зубної поверхні зі слиною, мікрофлорою, зубним нальотом.
     Навіщо робити герметизацію фісур? Відомо, що у віці 5 - 7 років у дитини починають мінятися молочні зуби на постійні. Перші постійні зуби, які з’являються в порожнині рота, це перші моляри. Тільки прорізавшись, постійні зуби мають ще незрілу, слабку, не достатньо мінералізовану емаль ( в ній менше мінеральних речовин, які придають емалі щільність і стійкість до зовнішніх факторів ). Вона легко піддається негативним впливам і розвитку карієсу. Крім цього, на жувальних зубах, є анатомічні борозди — фісури. У дитячому віці вони особливо виражені. У таких глибоких фіссурах, легко затримуються залишки їжі, зубний наліт і мікроби, які у своїй сукупності є основною причиною карієсу. Так як, у дитини в повній мірі не розвинені навички гігієни порожнини рота, вона не в змозі до кінця вичистити ці глибокі борозди і в них, як наслідок, розвивається карієс. Ось чому, практично у кожної дорослої людини шості зуби або пломбовані, або покриті коронками, або їх зовсім немає так як зазнали раннього руйнування.
     Що робить герметик? Герметик захищає емаль фісур, проте не перешкоджає проникненню мінеральних речовин із слини і подальшій мінералізації емалі. За рахунок високої текучості , герметик заповнює важкодоступні глибокі фісури, роблячи їх рівними і гладкими. До тих пір, поки плівка (герметик) залишається на зубі, маленькі шматочки їжі і бактерії, які викликають карієс, не можуть проникнути під плівку і зібратися навколо.
      Коли краще робити герметизацію фісур? Найкраще проводити герметизацію фісур відразу після прорізування зуба. Основною умовою проведення герметизації, є не уражений карієсом зуб. Приблизні терміни герметизації: Перші постійні моляри прорізуються в 5 - 7 років, Премоляри в 9 — 11 років, Другі премоляри — в 12 – 14 років. Ця процедура проводиться і на молочних зубах.

      На скільки робиться герметизація? Герметики ставляться на 2 - 4 роки, поки не дозріє емаль зуба(мінералізується), проте він може зберігатись на протязі всього життя. Такий захист зубів (герметизація фісур) корисний людині будь - якого віку, але особливо він потрібен дітям. Молочні зуби потребують захисту від карієсу, адже вони виконують функцію «утримувачів місця». І часто до 12-го року життя повинні виконувати своє завдання. Якщо молочні зуби передчасно втрачаються через карієс, то можуть зміщуватись зуби і виникнути не правильний прикус. Уникнути цього можна, шляхом герметизації фігур.

      Фторування зубів. Фторування зубів застосовується, якщо потрібно додатково зміцнити емаль, зробити профілактику карієсу або зменшити чутливість зубів. В цій процедурі використовують фторвмісні розчини та лаки. Іони фтору дозволяють істотно знизити активне утворення карієсу, руйнування зуба і емалі.
     КОРИСНІ ЯКОСТІ ФТОРУ:
1. Контролює і регулює кисле середовище в ротовій порожнині;
2. Пригнічує розвиток хвороботворних мікробів в порожнині рота -запобігає розвитку карієсу;
3. Насичує зубну емаль іонами фтору, тим самим уповільнює процес утворення карієсу.
      Види фторування:
1. Просте фторування проводиться за допомогою виготовлення індивідуальних кап, що заповнюються фторвмісним гелем . Передбачен і для домашнього використання.До простого фторування відносить ся покриття зубів фторовмісним лаком. Процедури простого фторування зубів проводяться необхідну кількість разів, згідно з показаннями лікаря.
2. Глибоке фторування проводиться за допомогою спеціальних емаль - герметизуючих препаратів, які містять високодисперсний фтористий кальцій. Концентрація корисних іонів фтору в цій ситуації в 5 разів вище, ніж при застосуванні способу простого фторування.
Обидва способи застосовуються як профілактика вин икнення і розвитку карієсу.

     Показання до проведення процедури фторування:
1. Підвищена Чутливість зубів;
2. Пошкодження Емалі зубів;
3. При схильності зубів до розвитку карієсу;
5. У дітей - як профілактика захворювання карієсом.