ШИРОКИЙ СПЕКТР СУЧАСНИХ СТОМАТОЛОГІЧНИХ ПОСЛУГ

Рекомендації по догляду за ротовою порожниною у дітей:

     1) Дітям до 2-х років рекомендується хоча б два рази на день очищати ротову порожнину і зуби . Для цього візьміть чистий бинт або шматочок марлі намотайте на вказівний палець, намочіть в теплій кип’яченій воді , і ретельно протріть зуби з усіх боків, ясна і внутрішню поверхню щік. Зараз також можна купити в аптеці спеціальні вологі серветки для очищення порожнини рота малюка.

     2) Після появи молочних зубів намагайтеся, щоб дитина не засинала з пляшкою в роті якщо та наповнена узваром, чаєм. Так як рідина, що містить цукор створює живильне середовище для розвитку патологічних мікроорганізмів, які викликають, так званий пляшковий карієс. Крім того через тривале смоктання пустушки та пляшки відбувається викривлення зубного ряду, псується прикус, що також несприятливо позначається на постійних зубах.

     3) Приблизно, з двох років з’являється необхідність в більш ретельному догляді за молочними зубами. Можна починати привчати дитину спочатку полоскати рот, а потім користуватися щіткою і пастою. Спершу покажіть дитині , як користуватися щіткою тільки змоченою водою, без зубної пасти. Навчіть правильно тримати зубну щітку, покажіть як рухати – зверху вниз, знизу вгору. Розкажіть що потрібно чистити і передню, і задню поверхню зубів. Спочатку робіть цю процедуру самі, після чого можна довірити щітку дитині.

     4) Перед тим як дати дитині щітку, її необхідно ретельно вимити. Намильте щітку дитячим милом на кілька хвилин, тоді ретельно змийте мило. Також необхідно обробляти її після кожного чищення зубів. Не варто зберігати щітку у футлярі, так як на ній тоді починають бурхливо розмножуватися патологічні мікроорганізми. Тільки пам’ятайте, що термін придатності щітки короткий – всього кілька місяців, потім не шкодуйте її і викидайте. Зараз продаються щітки, які мають спеціальний індикатор, який змінює колір тоді, коли щітку варто викинути.

     5) Поки малюк освоює зубну щітку, давайте дитині гризти шматочки яблучка, моркви або інших фруктів і овочів з твердою клітковиною. Це сприяє механічному очищенню зубів від залишків їжі.

     6) Зверніть увагу на споживання дитиною солодкого, так як солодощі сприяють руйнуванню емалі, їх краще обмежити. А дітям до трьох років взагалі не рекомендується давати солодощі, шоколад, крім звичайно солодких фруктів, овочів і сухофруктів.

     7) У віці 6 років, з появою у дитини перших постійних шістьох зубів, рекомендуємо герметизувати їх у стоматолога, так як зуби що прорізаються , мають слабо мінералізовану емаль і тому вони найбільш схильні до виникнення в них карієсу. Ця процедура дуже швидка і абсолютно безболісна і ще є прекрасною профілактикою карієсу.

     8) Не забувайте що потрібно регулярно відвідувати дитячого стоматолога, так як раніше виявлення проблем і усунення їх допоможе позбавити вас від більш серйозних проблем у майбутньому.

5 приводів відвідати лікаря - стоматолога

     З моменту останнього огляду пройшло півроку. Якщо у Ваших зубах багато пломб, проживаєте в місцевості, де в питній воді не вистачає фтору або, навпаки, цей елемент є в надлишку, якщо Ви вагітні, наносите візит стоматолога частіше - раз в 3 місяці.

     Ваші зуби болісно реагують на холодну, гарячу, солону, солодку, кислу їжу, концентровану зубну пасту з бікарбонатами і отбеливающими добавками. Це може бути проявом карієсу або підвищеної чутливості при оголенні коренів зубів, дефектах твердих тканин (тріщини, відколи) або їх стирання. Обов'язково розкажіть лікарю про неприємні відчуття.

     Кровоточивість ясен, рухливість зубів, розростання або спад тканин ясен. Вказує на запальний процес або гіповітаміноз, але може бути і одним із симптомів захворювань крові, цукрового діабету. В цьому випадку стоматолог направить вас на обстеження до відповідного фахівця.

     Запах з рота.      Причин багато: карієс, зубодесневі кишені, в які набиваються і гниють залишки їжі, або ж просто погана гігієна порожнини рота, а також пухкі мигдалини або захворювання шлунково-кишкового тракту. Знайти джерело про6леми - справа лікаря.

     Хворобливість, клацання або хрускіт в області скронево-нижньощелепного суглоба при відкритті та закритті рота, блокування рухів суглоба, утруднення рухів нижньої щелепи.

Золоті правила для батьків для того, щоб зберегти зуби дитини здоровими

- чистити зуби і ясна малюка з моменту появи першого зубчика;
- використовувати тільки відповідну до віку дитини зубну щітку і пасту;
- запланувати перший візит до дитячого лікаря - стоматолога з першого року життя;
- здійснювати регулярний огляд порожнини рота дитини в домашніх умовах;
- дотримуватись правильного раціону харчування;
- при виявленні будь-чого підозрілого в ротовій порожнині дитини - одразу потрібно проконсультуватися з дитячим лікарем-стоматологом.
     

Поради пацієнтам після видалення зуба


     1.Що робити з кровоточивістю з лунки?
Марлевий тампон , який Вам дав прикусити лікар, слід утримувати зубами не більше 10 хв. Це робиться для попередження попадання слини в лунку і її інфікування, а також для створення умов для утворення згустку крові, який надійно закриє Вашу ранку до повного одужання. Не слід міняти тампон, якщо Вам здається , що він уже весь просочився кров’ю. Новий тампон може тільки нашкодити, ввібравши в себе більше крові, ніж потрібно, в результаті чого може утворитися «суха» лунка, яка заживає довше і болючіше. Не рідко після видалення на протязі дня Ви можете відчувати присмак крові в роті, або навіть бачити її в домішках в слині. Не варто боятися, як правило, на наступний день ці дискомфортні відчуття минають. Не слід спльовувати і виполіскувати рот, так як це може призвести до втрати згустку крові і тільки посилить кровоточивість. Якщо ж кровотеча більш виражена , то слід негайно звернутися до лікаря , можливо можуть знадобитися додаткові маніпуляції для зупинки кровотечі.

     2.Коли можна їсти і чого у Вашому раціоні необхідно уникати?
Критерієм того, що анестезія настала, а значить лікар може приступати до роботи є оніміння тієї чи іншої частини Вашого обличчя. Це оніміння зазвичай проходить протягом 1-4 годин залежно від того, яким знеболюючим препаратом користувався лікар і методу проведення анестезії. Дуже важливим є уникати прийому їжі в цей період, оскільки не відчуваючи свої тканини Ви можете разом з їжею прикусити язика, або губу і навіть не помітити цього до моменту , коли пройде анестезія. Тому їсти можна буде тільки після того , як у Вас повністю повернеться чутливість. Не рекомендується протягом дня вживати гарячу і подразнюючу їжу. При складному видаленні лікар може прописати Вам дієту з рідкої або перетертої їжі. Жувати слід на сторону протилежну тій, де проводилося видалення зуба. Слід уникати газованих напоїв, гарячих чаю чи кави (до речі їх тонізуючий ефект може посилити болюче сприйняття). Найкраще підійде негазована мінеральна вода.

     3.Чи можна чистити зуби?
Гігієна порожнини рота є важливою умовою сприятливого загоєння лунки після видалення зуба. Але слід бути уважним в області зубів поруч з видаленим, щоб при чищенні не травмувати рану. Рухи щіткою повинні бути м’якими і акуратними і уникати безпосереднього впливу на лунку. Після чищення зубів не можна полоскати рот, так як це може призвести до вимивання згустку крові. Полоскання слід замінити на ротові ванночки з відварами трав або готовими антисептичними розчинами.

     4.Чи можу я відвідувати фітнес – центр і SPA - процедури?
На жаль шкідливі звички чинять негативний вплив на загоєння ран в порожнині рота, що викликано прямою дією на лунку видаленого зуба і опосередкованим впливом через пригнічення фізіологічної активності організму в цілому. Тому в день видалення не рекомендується палити і вживати алкоголь. Алкоголь викликає розчинення згустку крові і надає подразнюючу дію на рану. До того ж , якщо Вам призначили ліки, то вони можуть виявитися несумісні з алкоголем. Нікотин, смоли та інші продукти горіння, які виникають при палінні можуть призвести до розпаду згустку крові, і як наслідок інфікування лунки. Компоненти тютюну поглинаються слизовою порожнини рота, що значно погіршує кровопостачання не тільки м’яких тканин в області лунки видаленого зуба, але і кістки. До того ж вакуум в порожнині, який утворюється при затягуванні, може призвести до зміщення згустку з лунки і втрати його стабільності, що слід враховувати тим, хто курить «електронні сигарети». Цікавий факт : протокол, спрямований на поліпшення результатів імплантації у курців передбачає відмову від куріння за один тиждень до і протягом восьми тижнів після імплантації. Хто знає, може саме відвідування стоматолога, стане для Вас кроком до здорового, повного емоцій життя.

Відвідуйте стоматолога як мінімум два рази на рік!

     У багатьох людей склалася думка, що стоматолога потрібно відвідувати тільки в тих випадках, коли зубний біль вже нестерпна. Ця думка з'явилася в ті часи, коли стоматологія була не на тому рівні, на якому вона знаходиться зараз. Багато людей пам'ятають страшні бормашини і саме тому бояться йти до стоматолога. Ця думка помилкова і на сьогоднішній день вже не актуально. По-перше, стоматологічне обладнання в сучасних клініках вже далеко не таке як раніше і всі переживання з цього приводу порожні. По-друге, Ви будете мати уявлення про стан здоров'я Ваших зубів і раптове захворювання зубів не торкнеться Вас.

     Людина повинна відвідувати стоматолога як мінімум два рази на рік. Навіщо це потрібно? В першу чергу для профілактики захворювань ротової порожнини. При профілактичному відвідуванні стоматологічного кабінету, можна виявити карієс та інші захворювання на початкових стадіях. Карієс починає розвиватися дуже повільно на перших стадіях. Коли карієс вражає велику область, швидкість його розвитку зростає в рази, тому дуже важливо почати лікування карієсу ще в його зародку. Захворювання ясен так само можна визначити на початкових стадіях. При профілактичному відвідуванні стоматолога, Ви зможете дізнатись про стан Ваших зубів і при необхідності спланувати лікування зубів.

     Що робить стоматолог при профілактичному огляді? Він обстежує ротову порожнину за допомогою стоматологічних інструментів. Якщо стоматолог виявить захворювання, він порадить його вилікувати або ж почне лікування в той же день. В кабінеті стоматолога Ви можете отримати консультацію на предмет правильного догляду за ротовою порожниною. З усього вищесказаного можна зробити наступний висновок: відвідуйте стоматолога не рідше, ніж два рази на рік, стежте за станом Ваших зубів, адже краще попередити захворювання, ніж лікувати його.